ATATÜRK, ŞARKILARLA ANILDI

0
270

Mustafakemalpaşa Türk Müziği Derneği, vefatının 83’üncü yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına konser düzenledi.

Kuruluşunun ardından ilk kez sahne alan topluluk, Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan repertuarıyla sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Türk Müziği Derneği Topluluğu tarafından Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Ata’ya Saygı’ konserini, Şef Halit Tanrısever yönetti.

Konsere; Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, MHP Başkanı Ahmet Beygirci, CHP Başkanı Serda Tandoğan Kuru, İyi Parti Başkanı Tevfik Demir, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

Mustafakemalpaşa Türk Müziği Derneği Korosu, yaklaşık iki saat süren konserde Atatürk’ün sevdiği şarkıları çeşitli makamlarda koro ve solo olarak seslendirdi.

KORONUN PERFORMANSI BEĞENİ KAZANDI

 

Mustafakemalpaşalıların büyük ilgi gösterdiği konserin açılışı, ‘Yiğidim Aslanım Burda Yatıyor’ isimli eserle yapıldı. Konserin ilerleyen bölümlerinde Atatürk’ün hayattayken büyük beğeniyle dinlediği ‘Çile Bülbülüm Çile’, Bülbülüm Altın Kafeste’, ‘Kimseye Etmem Şikâyet’, ‘Çökertme’ ve ‘Atabarı’ gibi eserler koro ve solo olarak seslendirildi.

Konsere gelen sanatseverler de konser boyunca şarkılara tek bir ağızdan eşlik etti. Konserin son bölümünde ise Atatürk’ün sevdiği Rumeli türküleri, ‘Daylar Daylar’, ‘Manastır Türküsü’ ve ‘Vardar Ovası’ söylendi.

Toplam 18 eserin yer aldığı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Konseri sonunda koro üyeleri, ‘İzmir Marşı’nı katılımcılarla birlikte seslendirerek, sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here