AMATÖRDE GRUPLAR BELİRLENDİ

0
276

Bursa 1. Amatör Küme’de bu sezon mücadele edecek 67 takımın grupları belli oldu.

Mustafakemalpaşa’yı 1. Amatör Küme’de temsil edecek olan Yalıntaş ve Romanspor 5. grupta, Çırpangücü ve Mustafakemalpaşa 2014 ise 6. grupta yer aldı.

Lig, kulüplerin önerileri doğrultusunda 9 Ekim’de başlayacak.

Gruplarını şampiyon bitiren takımlar Süper Amatör’e çıkacak, ikinci olanlar ise yükselmek için play-off oynayacak.

2021-2022 Futbol Sezonu Bursa 1. Amatör Küme’de kura çekimi gerçekleştirildi. Merinos Parkı’nda bulunan Göl Park Tesisleri’nde kahvaltılı olarak gerçekleştirilen organizasyonla 1. Amatör Küme Grupları belli oldu.

İLK DÜDÜK 9 EKİM’DE

Kura çekimine Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (BASKF) Osman Kılıç, Genel Sekreter Kenan Uyarlık, Genel Müdürü Sefer Coşkun ile taban birlikleri başkanları ve 1. Amatör Küme’de mücadele eden takımların başkanları, yöneticileri ile sporcuları katıldı.

  1. Amatör Küme’de gruplarını lider bitiren takımlar direkt Süper Lig’e, 2. olanlar ise play-off oynayarak bir üst lige yükselme mücadelesi verecek. Sonuncu takımlar ise 2. Amatör Küme’ye düşecek. Ayrıca 1. Küme kulüplerinin önerisiyle daha önce 2-3 Ekim’de başlaması planlanan lig, 9-10 Ekim’de start alacak.

‘HERKESE HAYIRLI OLSUN’

Kura çekimi öncesinde konuşan BASKF Başkanı Osman Kılıç; “Öncelikle kura çekimi tüm takımlarımıza hayırlı olsun. Yaklaşık 2 senedir maçları oynayamıyoruz. İnşallah 9-10 Ekim’de oynanacak maçlarla yeni sezona başlayacağız. Normalde sezonu 2-3 Ekim’de açacaktık ancak kulüplerimizden bir istek oldu ve burada yaptığımız oylamada maçları 1 hafta erteleyerek 9-10 Ekim’e aldık. Gruplarını şampiyon bitiren takımlar Süper Amatör’e, 2. olanlar yükselmek için play-off oynayacak ve son sıradakiler de 2. Amatör Küme’ye düşecek. Adaletli olmak için çok konuşmak istemiyorum. Yakında kongre var orada her şeyi daha iyi konuşuruz” dedi.

4 TAKIM TEMSİL EDECEK

Bursa’da 67 takımın mücadele edeceği 1. Amatör Küme’de Mustafakemalpaşa’yı; Yalıntaş, Çırpangücü, Mustafakemalpaşa 2014 ve Romanspor, 9 takımlı grupta temsil edecek.

  1. grubun ilk maçında Romaspor Barbaraspor ile Yalıntaş ise Cumalıkızık’la karşılaşacak.
  2. grupta ise Mustafakemalpaşa 2014 Demircispor’la ilk hafta mücadelesinde çıkacak, Çırpan ise Bursa Güvenspor’la oynayacak. Yapılan kura çekimi sonucu temsilcilerimizin grupları şöyle oluştu; 
  1. Grup: Yalıntaşspor, Romanspor, Yeni Karaman, Cumalıkızıkspor, Barbarosspor

Karacabey Gençlerbirliği, Erikligücüspor, Çamlıcaspor, Samanlıspor. 

  1. Grup: 2014 Mustafakemalpaşaspor, Çırpangücüspor, Çiftehavuzlar, Gülenspor, 1922 Mütarekespor, Demircispor, Ağaköyspor, Demetevler, Demirtaşspor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here