AMACIMIZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL, ÜZÜM YEMEKTİR

0
725

AMACIMIZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL, ÜZÜM YEMEKTİR”

 

Mustafakemalpaşa İYİ Parti İlçe Başkanı Tevfik Demir ve  Teşkilatı olarak ilçemizin bugününe ve geleceğine sahip çıkmak amacıyla sorumlu muhalefet anlayışımızla hareket etmeyi sevgili halkımıza bir borç biliyoruz.

İlçemizde her gün yaşanmakta olan üzücü hadiseleri, söz münakaşalarını, kin ve nefret söylemlerini büyük bir üzüntü ile izlemekteyiz. Çözüm süreçleri, verilen sözler ve parmak oynatılmayan birçok sorunu, hiç durmadan ve usanmadan gözler önüne sermekten çekinmiyoruz.

1 Ağustos 2019 tarihinde tarafımızca yapılan basın açıklamasında, ilçemiz sınırları içerisinde bulunan kaliteli kaynak sularının satılmış olmasına, değerli Mustafakemalpaşa’lı hemşerilerimizin temiz, sağlıklı ve güvenilir çeşme suyundan mahrum bırakıldığına, dair bir basın açıklamasını kamuoyu gündemine taşıdık. Hem doğal kaynaklarımızın satışını, hem de Mustafakemalpaşa İlçesinin arsenikli sular ve asbestli kanser yapan içme suyu borularından oluşan alt yapı sorununun biran önce giderilmesini gündeme getirdik. Bu açıklamamızdan sonra halkımızdan yüzlerce teşekkür telefonu aldık. Mücadelemiz dolayısıyla kutlama mesajları gönderen birçok hemşerimiz oldu.

Karşılığında ise bir Belediye Başkanına yakışmayacak, çözüm odaklı olmayan, muhalefete kapalı, sorunlara aydınlıkla bakmaktan korkan, sadece söylemlerin cımbızla çekilip cevap verildiği bir durum ile karşı karşıya kaldık. Biz istedik ki elle tutulur, şeffaf bir açıklama ile karşı karşıya kalalım.

Maalesef içme suları ve altyapı sorunları ile ilgili basın toplantımızdan kısa bir süre sonra ilahi adalet tecelli etti ve Balıkesir caddesindeki ana su borularından biri artık dayanamayıp patladı. Birçok mahallemizde vatandaşlarımıza hafta sonu olmasına rağmen günlerce su verilemedi.

Söz hakkına sahip olan bunun yanında vatandaşlarımızın refahı için ilçemizin sorunlarını tespit ederek çözüm önerileri sunmak gayesiyle çalışan bir meclis üyemizin sosyal medyada haklı isyanına karşı, Belediye Başkanı tarafından yapılan sözlü saldırıda, meclis üyemiz gerekli cevabı fazlası ile vermiştir. Bizim amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir. Halkın derdi, bizim derdimizdir, ilçemizin en önemli sorunlarından biri de yıllardır çözümlenemeyen alt yapı sorunudur. Mustafakemalpaşa’nın alt yapı sorununun biran önce çözülmesi için verdiğimiz savaşın sonuna kadar arkasında duracağız.

Seçim vaatlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesinden 50 milyon Euro’luk alt yapı sözü alınmıştır. Bazı İlçelerde bu çalışmalara başlanmış ancak Mustafakemalpaşa İlçesinde kazma dahi vurulmamıştır.

Mevzu bahis şov yapmak ya da karşılıklı çirkin ifadelerde bulunmak değildir. İlçemizin faydasına yorulmadan çalışmaktır. İlçemizin sorunları magazinsel yaklaşımlar ile asla çözüme kavuşamaz. Şunu herkes çok iyi bilsin ki! İYİ Parti Teşkilatları olarak, Mustafakemalpaşa ilçemiz için ciddiyet ve özverili çalışmalarımız son nefesimize kadar devam edecektir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here