ALTINTAŞ’TAN ALTIN ÖĞÜTLER

0
240

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, başarıyı arttırma ve sosyal-kültürel etkinlikler projesi kapsamında öğrencilerle buluştu.

Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen interaktif sunumda ‘Her Kitap Bir Işıktır’ konulu bir konuşma yapan Kaymakam Altıntaş, kitap okumanın başarıyı doğrudan etkilediğine dikkat çekti. Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Temel Eğitim ve Ortaöğretim Öğrencilerine Yönelik Eğitimde Başarıyı Arttırma ve Sosyal-Kültürel Etkinlikler Projesi eylem planı çerçevesinde Kaymakam Ahmet Altıntaş’ı konuk etti.

‘HER KİTAP BİR IŞIKTIR’

Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi, Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu ve Sedat Karan Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluşan Kaymakam Altıntaş, ortaokulların 5. 6. ve 7. sınıfları ile liselerin 9. 10. ve 11. öğrencilerine yönelik hazırlanan ‘Her Kitap Bir Işıktır’ temalı video sunumlarıyla kitap ve başarı ilişkisi hakkında bilgiler verdi.

Kaymakam Ahmet Altıntaş, kitap okuma ve başarı ilişkisinin ana tema olarak öne çıktığı etkinlikte yaptığı konuşmada, okumanın beyinde yapısal değişikliklere neden olduğunu söylerken, sınav şampiyonlarının başarısında kitap okumalarının büyük bir etkisi olduğuna vurgu yaptı.

‘İnsan ve Kitap’, ‘Okumak beyinde yapısal değişikliklere sebep olur’, ‘Okumak akademik başarıya nasıl katkı sağlar?’, ‘Sınav şampiyonlarının başarısında okumanın etkisi’, Bilgi çağının liderleri neden okuyor?’, Beş yıl sonra ne olacağınızı merak ediyor musunuz?’ ve ‘Okumak her yerde’ adlı sunumlar yapan Kaymakam Altıntaş, öğrencilerden gelen soruları da cevaplandırdı. Okuma yetisinin başarışa etkileri konulu öğrenci buluşmalarının devam edeceği bildirildi.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here