ALPARSLAN TÜRKEŞ CADDESİNE HIZ KESİCİ TALEBİ

0
54

Mustafakemalpaşa’nın Hamidiye ve Yunus Emre mahallerinde yaşayan vatandaşlar, Alparslan Türkeş Caddesi üzerine kazaların önlenmesi için hız kesici kasis yapılmasını istedi.

Başta yüklü kamyonlar olmak üzere yaz aylarında motosiklet kullanımın artması nedeniyle güzergahın hız kesici kasislere ihtiyacı olduğunu vurgulayan vatandaşlar, yetkilere kasis çalışması için çağrıda bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yalıntaş Mahallesi’ni Sanayi’ye bağlayan Alparslan Türkeş Caddesi’ndeki asfaltlama ve alt yapı çalışmalarının sona ermesinin ardından bin 500 metre uzunluktaki yol baştan aşağı yenilendi.

Bölgede, ulaşıma yönelik iyileştirme adımları vatandaşları memnun ederken, özellikle mermer yüklü kamyonların şehir içine girmeden seyrini sağlayan güzergâhta hız kesicinin olmaması kazalara davetiye çıkarıyor.

Cadde üzerinde başta motosiklet olmak üzere hız sınırını ihlal edenlerin sıklıkla kazalara sebebiyet verdiğini dile getiren Hamidiye ve Yunus Emre mahallelerinin sakinleri, yürüyüş ve bisiklet yolunun da bulunduğu bölgede özellikle çocuklar olmak üzere yayaların tehlike yaşadığını dile getirdi.

Yetkililere çağrıda bulunan vatandaşlar; “Mahallemizde trafik akışı yoğun ve çok fazla kaza oluyor. Özellikle yaz aylarında motosikletler tehlike arz ediyor. Kasis olursa en azından kazalar olmaz. Bu anlamda bir çalışma yapılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here