Alım Satım Danışmanlığı Sınavları Gerçekleştirildi

0
543

Ticaret ve  Sanayi Odası Tarafından Motorlu  Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanlığı Sınavları Gerçekleştirildi.

 

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tekin UZKINAY, AB uyum çalışmaları kapsamında hazırlanan yönetmelik gereği oto alım satım yapmak isteyen galericilerin ticaretlerini sürdürebilmeleri için mesleki yeterlilik belgesi almalarını zorunlu olduğunu söyledi.

 

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Oto Alım Satım Komisyoncusu üyelerinin alması gereken mesleki yeterlilik belgesinin kapsam ve yapılması gereken işlemleri ve Sorumlu MOTORLU KARA TAŞITLARI ALIM SATIM DANIŞMANI SEVİYE 5 yönelik eğitim düzenlendi. Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim salonunda gerçekleştirilen Motorlu Taşıtlar Alım Satım ticareti yapan Oda üyelerine ve katılan diğer kursiyerlere sektörel eğitim kapsamında hem Motorlu Kara Taşıtları Alım Satımı sektöründe ticareti ile ilgili yönetmelik kapsamında getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında hem de belge sınav sürecinde adayların tabi tutulduğu teorik ve performans sınav alanları hakkında bilgi verildi.

Düzenlenen eğitimin ardından Sınav Yapan Kurum ile Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen “Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavı” Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi.

10 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilen sınav ile Oto Alım Satım sektöründen kayıtlı üyelerini belgelendirmek için sınava almaya devam ettiklerini belirten ve bugüne kadar Oto Alım Satımı sektöründe faaliyet gösteren birçok üyemizi Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz sınavlar ile belgelendirdik. Belge almayan ya da ticarete yeni başlayacak olan üyelerimiz için de başvuruları almaya devam ediyoruz. Sadece Oto Alım Satım Danışmanlığı değil, belgeli çalışılması gereken diğer sektörlerde de üyelerimizin mesleki yeterlilik kapsamında bu işi doğru bir şekilde ve profesyonelce yerine getirmesi için sınav açmaya ve belge vermeye de devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here