AK Parti ve İYİ Parti’nin karşılıklı açıklamaları tansiyonu yükseltti

0
444

Çeltikçi tartışması büyüyor

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Bahadır Güngör, parti teşkilatının Çeltikçi Mahallesi’nde yaptığı açıklamalara yanıt veren AK Parti Çeltikçi Mahalle Temsilcisi Cengiz Fakıoğlu’na tepki gösterdi.

Parti olarak muhalefet görevine yerine getirmekten kaçınmayacaklarını kaydeden Güngör;

“ Mahallelerdeki parti temsilcileri bu konularda daha hassas olmalı” dedi.

‘İzzet Dede’yi unuttunuz mu?’

İYİ Parti Meclis Üyesi Bahadır Güngör yaptığı basın açıklamasında; “Bilindiği üzere, İYİ Parti Mustafakemalpaşa Başkanlığı, belediye meclis üyeleri ile birlikte 18 Aralık günü Çeltikçi Mahallesi’nde basın açıklaması yapmıştı. Bu açıklama, AKP  Mahalle Temsilcisi Cengiz Fakıoğlu tarafından  talihsiz açıklama olarak değerlendirildiğinden bir cevap hakkı olarak açıklama yapma gereği duydum.

Şimdi soruyorum, parkların halini görmüyor musunuz? Çeltikçi, mahalle olmadan önce belde değil miydi? Belediye Başkanımız rahmetli İzzet Dede’nin eserlerinin ve hizmetlerinin nasıl görmezden gelindiğinin üzülerek okudum. Beldenin, onun zamanında yapılan altyapısını, parke taşlarını, asfalt çalışmalarını ne çabuk unuttunuz? Yine rahmetli başkan zamanında yapılan parkların, anfi tiyatronun ve belediye hizmet binasının bakımsızlıktan kullanılmaz hale geldiğini, atıl duruma düştüğünü belirtmek isterim. Çeltikçi beldesi ve halkı yapılanları görüyor” dedi.

‘Arazi yolları berbat durumda’

OTOYOL A.Ş’nin köy yollarını yapmadığını ifede eden Güngör;“ Bizim değindiğimiz, vatandaşlardan duyduğumuz ve vatandaşların anlattığı, dile getirdiği; tarım yapılan bölgelerde arazi yollarının berbat bir durumda oluşudur. Hayatını tarım ve hayvancılıkla idame ettiren  halkımızın sıkıntılarına daha ciddiyetle eğinilmesi, kullanılan traktör, araç ve gereçlerin milli bir servet olduğunun unutulmaması gerektiğidir. OTOYOL A.Ş.’nin yapması gereken köy yollarını yapmamasıdır. Kamulaştırma bedellerini tamamlamamasıdır” dedi.

‘Dere ıslahı önergemize cevap alamadık’

Muhalefet görevini yerine getirdiklerini kaydeden İYİ Parti Meclis Üyesi Güngör şöyle konuştu; “ Mustafakemalpaşa Belediyesi İYİ Parti meclis üyeleri olarak gerek yazılı gerek sözlü bir şekilde önergeler veriyoruz. Çeltikçi- Kara Dere Köprüsü’nün yapımı ve derenin ıslahı konularını mecliste gündeme getirmemize rağmen henüz bir cevap alamadık. Meclis üyeleri olarak bizlerin serzenişi sadece Çeltikçi değildir. Köy olup, söz ve yazı ile mahalle olarak adlandırılan her yer de buna benzer sorunlar, sıkıntılar yaşanmaktadır. Belediyemizin sorumluluğundaki tüm köylerde vatandaşlarımızın her türlü sıkıntılarını gündemde tutmaya devam edeceğiz. Mahalle temsilcilerini de bu konularda hassas davranmaya davet ediyoruz” dedi.

Ne olmuştu?

Mustafakemalpaşa İYİ Parti Başkanı Tevfik Demir, 18 Aralık tarihinde Çeltikçi Mahallesi’nde yaptığı basın açıklamasında, İstanbul-İzmir Otoyolu’nun ilk planlanan bölgeden geçirilmemesinin verimli ovalara zarar verdiğini ve ekonomiye ek masraflar yüklediğini söylemiş, Çeltikçi Mahallesi’nin çamur içinde bırakıldığını ve otoyolun dolgu malzemesini karşılayan ocağın alan büyüttüğünü öne sürerek bu duruma köylünün tepki verdiğini dile getirmişti.

Bu açıklamalara cevap veren AK Parti Çeltikçi Mahalle Temsilcisi Cengiz Fakıoğlu ise otoyol projesinin mahalleye engel olmadığını belirtmiş, İYİ Parti’nin Çeltikçi’nin çamur içinde kaldığına yönelik eleştirilerini yersiz bulduğunu söyleyerek, Mustafakemalpaşa’da en çok yatırım alan mahallelerin başında Çeltikçi’nin geldiğini ifade etmişti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here