AK Parti Bursa’da ilk kongresini Mustafakemalpaşa’da gerçekleştirdi

0
507

AK Parti Mustafakemalpaşa’da Hallaçoğlu İle Yola Devam Ediyor

“İnandığın yolda yürü” sloganıyla başlatılan Ak Parti İl ve İlçe kongre süreci Bursa’da ilk gerçekleşen Mustafakemalpaşa kongresiyle başladı. Gerçekleştirilen kongreye rakipsiz giden İlçe teşkilatının yoğun ilgi gösterdiği kongrede birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Önceki dönem İçişleri Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, Bursa Milletvekilleri Mustafa Esgin, Atilla Ödünç, Zafer Işık, Muhammet Müfit Aydın, Osman Mesten, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve İl yönetimi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Şölen havasında geçen kongrede devam kararı alınan Murat Hallaçoğlu yaptığı kısa açıklamada, “Partimiz, Vatan sevdası ve Millet aşkı ile yoluna devam ediyor. Ak Partimizin bir neferi olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum. Bursa’mız için özellikle de Mustafakemalpaşa’mız için her türlü fedakarlığı yaparak gece gündüz demeden yollara düşmeye ve milletin hizmetkarı olmaya devam edeceğim. Ak Partimizin kongre sürecinin tüm yurdumuzda şölen havasında geçmesini ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

“KOLTUK SEVDASI ZİHNİYETİNİ ÇÖPLÜĞE GÖMDÜK”

Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu ile devam kararı alan AK Parti’de kongreye yönelik açıklamada bulunan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ise, AK Parti’nin koltuk sevdalısı siyaset anlayışını tarihin çöplüğüne gömdüğüne dikkat çekerek, “Her mensubumuz, bu vatan sevdalısı hareketi bir bayrak yarışı olarak görmüştür. Verilen görevleri layıkıyla yerine getirmiştir.” Dedi. Mustafakemalpaşa’nın AK parti iktidarında Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımları ile donatıldığını da belirten Mehmet Kanar, ‘Durmak yok. Mustafakemalpaşa’mız inandığı yolda yürümeye devam edecek. Değerli dava ve yol arkadaşım Murat Halaçoğlu nezdinde tüm arkadaşlarıma yeni süreç hayırlı olsun” dedi. Daha sonra asil ve yedek listelerin okunmasının ardından salonda bulunan 401 delege oy kullandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here