AİHL’DEN CİHANGİR GENÇLİK PROJESİ

0
91

Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Akran Rehberliğine bağlı projelendirilen ‘Cihangir Gençlik Projesi’ etkinlikleri sürüyor.

Bursa Valiliği onaylı proje için bir araya gelen paydaşlar, kitap okuma etkinliklerinden akademik ve mesleki faaliyetlere kadar birçok program yürütüyor.

‘DURUŞU OLAN GENÇLİK’

Akran Rehberliği Projesi kapsamında, Cihangir Gençlik grupları, öğretmen ve veliler sosyal faaliyetlerle bir araya geldi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi yöneticileri yaptıkları faaliyet ile ilgili paylaşımda şu sözlere yer verdi;

“Okulumuzda  uyguladığımız Bursa Valiliği onaylı Akran Rehberliğine bağlı ‘Cihangir Gençlik Projesi’ yürütülmektedir. Cihangir ismiyle arzumuz; gönülleri fethedecek, zulme karşı savaşacak, gücünü ve direncini imanından alacak, tavırlı, duruşlu bir gençlik. Bu amaçla öğrencilerimizle kitap okumaktan doğa yürüyüşüne akademik ve Meslekî birçok faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Cihangir Gençlik gruplarımız, öğretmen ve velilerimizden oluşan toplam 70 kişilik grubumuz 20 Şubat Pazar günü güzel bir faaliyetle bir araya geldi. Medine Camii’nde sabah namazı ile başlayan programımız, Muradiyesarnıç Mahallesi’nde 8 km’lik patikalar, şelaleler, henüz erimemiş muhteşem kar manzaralarından oluşan doğa yürüyüşü ile devam etti. Yürüyüş esnasında keyifli oyunlar oynandı, ilahiler ve marşlar söylendi. Unutulmaz anların yaşandığı programımız kahvaltı ile sona erdi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here