Ahmet Saim Kılavuz, Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret etti.

0
417

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Ahmet Saim Kılavuz, Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu’nu ziyaretinde Gıda Üretim ve Uygulama Laboratuvarı’nın açılışını gerçekleştirdi. TANAP, Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası tarafından finansa edilen laboratuvarı açılış sonrasında inceleyen Rektör Kılavuz, 202 bin 697 TL destek ile alınan ekipmanlar ve laboratuvar şartlarıyla ilgili bilgiler aldı.

Ahmet Saim Kılavuz,u  Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç Dr Mehmet Öz ve Öğretim görevlileri karşıladı Programda oda başkanları da vardı   Son günlerde Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerine yönelik kurulacağı konuşulan üniversite için de düşüncelerini aktaran Rektör, “Tarım, hayvancılık ve teknolojinin de içerisinde yer aldığı butik bir üniversitenin bölgeye fayda sağlayacağı düşünüyorum.” dedi. Açılış sonrasında üniversite bünyesinde öğrencilere sunulan bir diğer imkan olan ücretsiz çorbayı da yakından inceleyen Rektör Kılavuz, her gün çorba malzeme desteği veren esnaflar odasına ve projede katkısı olan tüm paydaşlara teşekkürlerini iletti.

Öğrencilerin Taleplerini Dinledi

Ziyaretinde öğrencilerle görüşmeyi de ihmal etmeyen Uludağ Üniversitesi Rektörü Kılavuz, öğrencilerin kantin ve yurt konusunda yaşadığı sorunları öğrenerek konuyla ilgileneceğinin sözünü verdi. Laboratuvarda döner sermaye kapsamında salça, Mustafakemalpaşa tatlısı, tarhana çorbası, erişte ve çeşitli kahvaltılıklar hazırlanarak üniversite bünyesinde satışı gerçekleştiriliyor. Tüm bu üretimlerde, hammaddeler ise öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından üniversitede bulunan Tohumculuk Teknolojisi ve Organik Tarım programı kapsamında oluşturulan tarlada yetiştiriliyor. Okuldaki program sona erdiğinde daha sonra kurum ziyaretleri yapıldı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here