AGD Siyer-i Nebi yarışması ilçemizde yapıldı.

0
318

Adem Tunçer/İHA

 

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) Liseler düzeyinde düzenlemiş olduğu Siyer-i Nebi Yarışması büyük bir heyecan ve yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Türkiye’nin her yerinde yüz binlerce öğrencinin katıldığı Siyer-i Nebi Yarışması’nda öğrencilere, Prof. Dr. Münir Muhammed Gadban’ın ‘”Kardeşliğe Davet Hz. Muhammed (s.a.v)”’ isimli kitabından hazırlanan çoktan seçmeli sorular soruldu.
Mustafakemalpaşa ilçemizde de gerçekleştirilen sınavla ilgili konuşan Anadolu Gençlik Derneği Mustafakemalpaşa ilçe Başkanı Ümit Aydın, “Sınava katılan öğrencilerin ailelerini de düşünürsek bu sınav, milyonlarca insanımızın Hazreti Muhammed’in (s.a.v.) hayatına odaklanmasına vesile oldu. Hem ilce bazında hem de Türkiye genelinde dereceye girenlere çeşitli ödüller vereceğiz. Bu sınavın en büyük hediyesi ise, öğrencilerin Efendimizin örnek hayatını ve ahlâkını öğrenmeleridir.” ifadelerini kullandı.,(AGD)  Mustafakemalpaşa ilçe Başkanı Ümit Aydın, ilçe milli eğitim müdürleri, okul idarecileri, öğretmen ve velilere de ayrıca teşekkür etti.

AGD Mustafakemalpaşa Liseler Komisyonu başkanı Abdullah Ünlü ise yaptığı açıklamada “Bu sınavın organizasyonunda yer alan dernek üyelerimize ve gönüllülere teşekkür ediyorum. Düzenleyeceğimiz sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerle gençlerle buluşmalarımıza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here