ADD’DEN 30 AĞUSTOS MESAJI

0
647

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Mustafakemalpaşa Şube Başkanı Haşim Yoldaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm niteliklerini, savaş meydanlarında savunduğu değerlerden aldığını kaydeden Yoldaş; “ Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki30 Ağustos 1922, emperyalizme karşı emsalsiz bir zaferin, Türk ulusunca tarihe altın harflerle yazıldığı gündür” dedi.

ADD Mustafakemalpaşa Şube Başkanı Haşim Yoldaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Dünya savaşı sonrası imzalanan Mondros Ateşkes antlaşmasının ardından Türk ulusu, Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde; Amasya’da ‘milletin istiklalini,yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır’ diyerek yola çıkarak, Erzurum’da manda ve himayeyi kabul etmediler, Sivas’ta da ‘’milli sınırlar içinde vatan bir bütündür, parçalanamaz’ dediler. 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılmasıyla egemenliğini ilan eden kahraman Türk ulusu, Sevr’i ve imzalayanları hiçbir zaman unutmadılar. Verdikleri bağımsızlık savaşında 99 yıl önce eşsiz bir zafer kazandılar.

Kadınıyla, erkeğiyle omuz omuza savaşan Türk ulusu, Türkiye Cumhuriyeti devletinide kadınlı erkekli kurmuş, yücelmesi ve yaşaması için kadınlı erkekli çalışmış, uğruna kadınlı erkekli can vermiştir.

Türk Milleti’nin demokrasi ve laiklikten vazgeçeceğini düşünenler, bunu böyle bilmelidir.

‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen bir liderin izinde yürüyenler, ülkesinin bağımsızlığına göz dikenlerin karşısında göğsünü siper etmekten bir an geri durmamıştır.

Büyük zaferimizin 99. yıldönümünde, tıpkı 99 yıl önce olduğu gibi yine aynı birlik ve beraberlik duyguları ile bu topraklara ve milli değerlere sahip çıkmaya devam ediyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın mimarı Başkomutan ve büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatan savunmasında canlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here