Aday Öğretmen Yetiştirme Seminerleri Başladı

0
371

İlçemize yeni atanan öğretmenler ve önceki yıl atanıp yetiştirme sürecinde eksik eğitimi olan öğretmenler için Aday Öğretmen Yetiştirme Seminerleri  Pazartesi günü Mustafakemalpaşa Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda başlamış olup 18/12/2020 tarihine kadar sürecektir.

Açılış ve İstiklal Marşının okunmasının ardından aday öğretmenlere hitap eden İlçe  Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe; öğretmenliğin gönül işi olduğunu, özveri istediğini, toplumdaki her insanın öğretmenin elinde şekillendiğini ifade ettikten sonra sözlerine şöyle devam etti: “Değerli meslektaşlarım; bir sevdadır öğretmen olmak. Öncelikle görevimizin farkında olarak, sizlere teslim edeceğimiz çocuklarımızı milli ve manevi değerlerle kuşanmış, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkaracak ve yaşadığımız coğrafyaya umut vaat edecek donanımlı bir nesil olarak yetiştireceğiniz hususundaki inancım tamdır. Sizlerin de aramıza katılmasıyla, camiamız yeni bir heyecan ve enerji ile ivme kazanacaktır. Bu kutlu yolda hepinize başarılar diliyor; kapımızın sizlere sonuna kadar açık olduğunu bilmenizi istiyorum.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü  açılış konuşmasından sonra, Eğitim Görevlisi Atatürk Ortaokulu Müdür Yardımcısı Hüseyin UĞUR “Afet Eğitimi Semineri”nin sunumunu gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here