ADALETSİZ UYGULAMA

0
174

Mustafakemalpaşa Amatör Spor Kulüpleri ve Yalıntaş Gençlik Spor Kulübü Başkanı Samet Karanfil, bu sezon 2. Amatör Küme’yi 2’inci sırada bitiren takımların, önümüzdeki sezon 1’inci Amatör Küme’de mücadele edeceğine dair alınan kararın keyfi bir uygulama anlamı taşıdığını söyledi.

Kararın adaletsizliğe yol açacağını vurgulayan Karanfil,  Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na tepki gösterdi.

Amatör Küme’de alınan statü değişikliği kararını değerlendiren Mustafakemalpaşa Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Samet Karanfil, 2. Amatör Küme’yi 2’incilikle bitiren takımın 1’inci Amatör Küme’ye çıkarılmasının adaletsizliğe yol açacağı uyarısında bulundu.

‘YANLIŞ BİR KARAR’

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) Başkanı Osman Kılıç ile konu hakkında bir görüşme yaptıklarını kaydeden Karanfil; “Bize kararın TFF tarafından alındığını söyledi. Biz de bu durumun adaletsizlik olduğunu kendisine ilettik. Kesinlikle yanlış bir uygulama. Bu durumdan etkilenecek amatör kulüplere bunun açıklanması gerekirdi, kendisine yakışan buydu. ‘Toplarız, anlatırız’ dedi ama bize herhangi bir açıklama yapılmadı. Bütün kulüpler pandemi ile mücadele etti. Aşısı olmayan oyuncuları oynatamadık, bütün kurallara uyduk.  Açıkçası 2’inci Amatör Küme’deki takımlar bunları yaşamadı. Bu yaşananlar bizleri çok üzdü. Bizlerin bütçeleri zaten belli. Olay gün geçtikçe evrildi ve 2. Amatör Küme’yi 2’incilikle bitiren takımlar bir üst kümeye yükseltildi. Tebrik ederiz fakat bu böyle devam edemez. Herkes hak arama olayına girdi. Diğer kulüplerin desteğini bekliyoruz. Her sene böyle olursa, bunun önüne geçilemez” dedi.

‘KULÜPLERİMİZİN HAKLARINI KORUYACAĞIM’

2,5 yıldır Yalıntaş Spor Kulübü Başkanlığı’nın yanı sıra yeni dönemde Mustafakemalpaşa Amatör Spor Kulüpleri Başkanlığı görevini de yürüttüğünü hatırlatan Karanfil; “10 kulübümüzün de haklarını korumakla mükellefim. Yalıntaş olarak 1. Küme’de 2’nciliği hak ettik, play-off’ta kaybettik. Bize o zaman bir takım çıkacak denildi. Şimdi 2. Amatör’ün 2’ncilerinin çıkması, adalet duygusunu zedeleyen bir uygulamadır. BASKF’ın yanı sıra ASKF ile de görüştük. TFF böyle bir karar almışsa, biz bunun duyurulmasını isterdik. Oysa biz bunu başka mecralardan öğrendik. Herkes farklı şeyler söylüyor” diye konuştu.

Yalıntaş Gençlik Spor Kulübü’nün hedeflerini de anlatan Samet Karanfil; “ Başarı hikâyemiz devam edecek. Maddi anlamda kulübümüzü iyi bir seviyeye getirdik. Bir saha projemiz var, bunu da inşallah hayat geçireceğiz. Tüm alt kategorilerin yanı sıra basketbol ve voleybolda da olacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here