64’ÜNCÜ İYİLİK TIRI KARDEŞLİK YOLUNDA

0
664

Adem Tunçer/İHA

 

Mustafakemalpaşa’nın Doğancı Mahallesin’den meyve yetiştiriciliği yapan çiftçilerimizin; Mülteci kamplarındaki kardeşlerimiz için topladıkları mahsullerden oluşan 1 meyve tırını mülteci kamplarına gönderdi. Doğancı mahalle muhtarı Ayhan Şen ilk önce duyarlı mahalle halkıma çok teşekkür ederim böyle  bir projeye niyetlendiklerini söylediklerinde çok duygulandım bizler komşumuz aç yatarken tok olamayız mantığı ile yetiştik onun için bu çorbada bizimde tuzumuz olsun dediler bizler öncülük ettik dedi .

Doğancı Mahallesi’nden yolcu edilen İyilik Tırında   bulunan 21 ton meyve mülteci kamplarındaki savaş mağduru ailelere ve yetimlere ulaştırılacak. Törende konuşan  Mustafakemalpaşa İHH ilçe temsilcisi Mustafa Bulut yaptığı konuşmada ‘’ Bu yardım tırımızın gönderilmesinde emeği geçen Doğancı mahallesi sakinlerine savaş mağduru mülteciler adına şükranlarımızı sunuyoruz. ‘’ dedi.

Bursa İHH Halkla ilişkiler sorumlusu Abdülmelik YALVARICI ‘’Doğancı köyü sakinlerinin vermiş olduğu katkıdan dolayı İHH BURSA ŞUBESİ adına Teşekkür etti’’

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here