24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

0
1296

24 Kasım 2019 Pazar günü saat 10.30’da Mustafakemalpaşa  Cumhurluk Alanı’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE’nin mesleğe yeni başlayan iki öğretmen ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü Çelengi’ni Atatürk Anıtı’na koymasıyla başladı. Mustafakemalpaşa Ortaokulu Edebiyat Öğretmeni Murat AKARSU’nun sunuculuğunda, Tören Yöneticisi İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Bekir Yıldırım’ın komutlarıyla, başta Atatürk olmak üzere Türk Milli Eğitimi’ne hizmetleri geçen, şehit olan ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize, eğitim personeline ve devlet büyüklerimize saygı duruşunda bulunarak akabinde  İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu Müzik Öğretmeni Oya Karaağaç ÇAKMAK yönetiminde İstiklal Marşı’mız söylendi. Törende Garnizon Komutanı ve Askerlik Şube Başkanı Personel Yüzbaşı Mehmet BÖBERCİ, Belediye Başkanı Mehmet KANAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, dernek ve sivil toplum temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri, emekli öğretmenlerle halihazırda çalışan öğretmenler katıldı.

Çelenk Sunma Töreni’nden sonra saat 10.50’de İlkokullar arasında düzenlenen Resim Yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeyi hak eden resimlerden oluşan “Öğretmen” temalı Resim Sergisi’nin açılışı ilçe protokolü tarafından gerçekleştirildi.

Saat 11.00’da Belediye Düğün Salonu’nda Öğretmenler Günü Kutlama Programı, Mustafakemalpaşa Ortaokulu Türkçe Öğretmenleri Murat ÖZDEK ve Sema Ertan ÖZCAN sunuculuğunda, saygı duruşu ve ardından Mustafakemalpaşa Ortaokulu Müzik Öğretmeni Güneş CEYLAN’ın yönetiminde İstiklal Marşı’mız söylenerek başladı. Mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Züferbey Yatılı Bölge Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Bayram KURT, bu yıl emekli olan öğretmenler adına Balibey İlkokulundan emekliliğe ayrılmış olan Sınıf Öğretmeni Kadir UÇ konuşmalarını yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Bakanlığımızın Güçlü Yarınlar İçin 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde de vurgulandığı üzere eğitim ve öğretimin odağında öğretmen vardır. Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve en kutsal mesleğidir. diyerek söze başlayan Mustafa EFE konuşmasını: Bu duygu ve düşüncelerle; Kutsal kitabımızın “OKU” emrini ilke edinerek, “İlim Çin’de dahi olsa gidip alın” buyruğunu düstur edinmiş, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” gibi değerlere sahip bir medeniyetin mensupları ve dünyaya boyun eğdiren, ancak hocalarının önünde eğilmekten yüksünmeyen cihan sultanlarının torunları olarak, ebediyete intikal eden ve kutlu mesleği ifa ederken şehit düşen tüm öğretmenlerimizi ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken, emekli olan öğretmenlerimize sağlıklı bir ömür diliyor, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize aramıza hoş geldiniz diyor, öğretmenler gününüzü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.bu yıl adaylık sürecini tamamlayan Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik Öğretmeni Büşra AYDIN’ın yemin merasimi, Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Bedrettin KATMER yönetiminde bayrağa elini koyarak gerçekleştirildi. 

Bu yıl içerisinde emekli olan öğretmenlerden Balibey İlkokulu Sınıf Öğretmeni Kadir UÇ ve Mustafakemalpaşa Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Zekai Dobruca Beylerin Hizmet Şeref Belgeleri Karacabey Kaymakamı ve Mustafakemalpaşa Kaymakam V. Sayın Dr. Yusuf Gökhan YOLCU tarafından takdim edildi.Kutlama Programında İlçemiz okullarında görev yapan müzik öğretmenlerinin hazırladığı müzik dinletisi salonda alkışlarla karşılandı. Müzik Dinletisi’nin bitiminde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE dinletide görev alan öğretmenlere teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Programın sonunda, resim, şiir ve kompozisyon dallarında yarışmada dereceye giren öğrencilere sırasıyla Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından hediyeleri takdim edildikten sonra, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen öğretmenler arası voleybol turnuvasında dereceye giren takımların kaptanlarına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE tarafından ve yine Masa Tenisi Turnuvasında dereceye giren öğretmenlere Belediye Başkan Yardımcısı Ercan LEBLEBİCİ tarafından kupa ve madalyaları takdim edildikten sonra program sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here