14 EYLÜL İLKOKULU’NDA BESLENME SEMİNERİ

0
179

Mustafakemalpaşa  14 Eylül İlkokulu 4.Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersi “BESİNLERİMİZ”ünitesinin  kazanımlarını ders ortamında öğrenmenin yanında uzmanından öğrenmenin ayrıcalığını yaşadılar.Fen Bilimleri dersi “BESLENME” ünitesinin kazanımları olan;

*F.4.2.1.1. Canlı yaşamı ve besin içerikleri arasındaki ilişkiyi açıklar.

*F.4.2.1.2. Su ve minerallerin bütün besinlerde bulunduğu çıkarımını yapar.

*F.4.2.1.3. Sağlıklı bir yaşam için besinlerin tazeliğinin ve doğallığının önemini, araştırma verilerine dayalı olarak tartışır. *F.4.2.1.4. İnsan sağlığı ile dengeli beslenmeyi ilişkilendirir.

Kazanımlarını konusunda uzman olan Diyetisyen Ayşenur Uzun un katılımlarıyla okul salonunda yapılan sunumla pekiştirdiler.

Okul çağı çocuklarında yeterli ve dengeli beslenme nasıl olmalı?, Vücudumuz için gerekli olan besin öğelerinin önemi nedir? gibi çeşitli konuların anlatıldığı sunumda 14 Eylül İlkokulu 4.sınıf öğrencileri  Diyetisyen Ayşenur Uzun’un verdiği  sağlıklı tabak modeli hakkındaki önerileri ilgi ile dinlediler. Sunumun sonunda öğrencilerin Diyetisyen Ayşenur Uzun’a sorduğu birbirinden ilginç sorulara verilen cevaplarla öğrenciler konu hakkında bilgilendirildi.

Sunum sonunda 14 Eylül İlkokulu Müdürü Selim Maçan, öğrencilere beslenme konusunda daha dikkatli olacaklarını bildiklerini söyleyerek Diyetisyen Ayşenur Uzun’a da verdiği bu değerli bilgilerden dolayı teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here